Велес форумв | www.promoviraj.co.cc

Велешки форум | www.promoviraj.co.cc
 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 Прочитај

Go down 
АвторПорака
Ike
Админ
Админ


Male
Број на мислења : 50
Age : 25
Живеам во : Велес
Registration date : 2008-04-04

ПишувањеПредмет: Прочитај   Саб Апр 05, 2008 2:18 pm

За да ставиш игра од миниклип треба
Arrow Да одиш на http://www.miniclip.com/games/en/webmaster-games.php
Arrow Бираш која игра сакаш да ја ставиш
Arrow кликаш на GET CODE
Arrow првото(Add this Game to my Website or Blog for Free!) Копирајте го тој код
Arrow отворете нова тема,насловот на темата нека биде насловот на играта,а кодот во пораката.
За да ставиш игра од нет гејмс треба
Arrow http://www.net-games.biz
Arrow Кликаш на која игра сакаш да ја ставиш
Arrow Доле,под играта има Embed Code,копирајте го и ставете го исто како и за миниклип
Можете да ставате игри и од други сајтови ако знаете
Не треба да си регистриран за да отвараш теми и да пишуваш мислења.
Коментари за играта во истата тема каде што е ставена играта
Секакви прашања може тука
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.fantaforum.net
 
Прочитај
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Велес форумв | www.promoviraj.co.cc :: Технологија :: Игри :: Флеш игри-
Отиди до: