Велес форумв | www.promoviraj.co.cc

Велешки форум | www.promoviraj.co.cc
 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 Филозовски изреки

Go down 
АвторПорака
IceshooteR
Супер чистач
Супер чистач
avatar

Број на мислења : 67
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Филозовски изреки   Саб Апр 05, 2008 11:28 am

Овде постирајте познати филозовски изреки
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DexTeR

avatar

Male
Број на мислења : 13
Age : 26
Живеам во : Veles(doma)
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Филозовски изреки   Саб Апр 05, 2008 3:31 pm

Sega znam deka nisto ne znam!
A od kaj znaes deka nisto ne znaes ?!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
IceshooteR
Супер чистач
Супер чистач
avatar

Број на мислења : 67
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Филозовски изреки   Саб Апр 05, 2008 3:34 pm

Дојдов видов победив
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Morbid AngelБрој на мислења : 5
Registration date : 2008-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Филозовски изреки   Вто Апр 08, 2008 8:30 pm

Да се биде, значи да се биде забележан - Џорџ Беркли

Границите на мојот јазик се границите на мојот свет - Лудвиг Витгенштајн

Бог е Мртов - Фридрих Ниче

Филозофите само го објаснуваат светот, меѓутоа работата е во тоа што тој треба да се менува - Карл Маркс
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Филозовски изреки   

Вратете се на почетокот Go down
 
Филозовски изреки
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Велес форумв | www.promoviraj.co.cc :: Живот :: Филозофија и Психологија-
Отиди до: