Велес форумв | www.promoviraj.co.cc

Велешки форум | www.promoviraj.co.cc
 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 Државни или Приватни факултети

Go down 
АвторПорака
IceshooteR
Супер чистач
Супер чистач
avatar

Број на мислења : 67
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Државни или Приватни факултети   Саб Апр 05, 2008 11:12 am

Што мислите што е подобро .. каде подобро ке научите и др ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zoO_Madness

avatar

Male
Број на мислења : 21
Age : 29
Живеам во : Велес/Јурија
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Државни или Приватни факултети   Саб Апр 05, 2008 12:43 pm

Па приватните нудат некои можности + - и за таму мораш да покажеш длабок џеб и самиот факултет неможе да си дозволи да те кутне,затоа мислам дека од државните факултети испаѓаат многу поквалификувани кадри од они на приватините.+ државните факултети ти нудат многу поголемо животно искуство.Најголема предност на приватините е тоа што за 90% од студентите одма со добивањето на дипломата им се нуди работа,но и на државниот доколку се покажеш и аплицираш низ текот на студирањата ќе привлечеш внимание и ќе ти се отворат доста можности
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
IceshooteR
Супер чистач
Супер чистач
avatar

Број на мислења : 67
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Државни или Приватни факултети   Саб Апр 05, 2008 1:28 pm

До негде си во право ама не си во право за тоа што мислиш дека од приватните ке нема професионални кадри
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zoO_Madness

avatar

Male
Број на мислења : 21
Age : 29
Живеам во : Велес/Јурија
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Државни или Приватни факултети   Саб Апр 05, 2008 1:47 pm

IceshooteR напиша:
До негде си во право ама не си во право за тоа што мислиш дека од приватните ке нема професионални кадри

Никаде не реков дека ќе нема професионалени кадри туку дека од државните секогаш излегуваат поквалификувани кадри,односно дека одсекогаш студентите на државните факултети имаале повеќе познавања и биле поспремни за работа
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Magical StormБрој на мислења : 11
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Државни или Приватни факултети   Саб Апр 05, 2008 11:54 pm

Преферирам државни како што кажа зоо маднес скапи се оние приватните и треба да имаш врски ако сакаш диплома .... ццц до кај дотера и образованиево .....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Државни или Приватни факултети   

Вратете се на почетокот Go down
 
Државни или Приватни факултети
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Велес форумв | www.promoviraj.co.cc :: Живот :: Школо-
Отиди до: