Велес форумв | www.promoviraj.co.cc

Велешки форум | www.promoviraj.co.cc
 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share | 
 

 Каков интернет користите

Go down 

?
 ADSL
 Wireless
 Cable
 Satelite
 Друг
Види ги резултатите
АвторПорака
tutkar
Богомила
avatar

Број на мислења : 21
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 2:43 am

Јас Wadsl
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ike
Админ
Админ


Male
Број на мислења : 50
Age : 25
Живеам во : Велес
Registration date : 2008-04-04

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 2:45 am

CableTEL
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.fantaforum.net
WARMAN
Супер чистач
Супер чистач
avatar

Број на мислења : 24
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 11:52 am

Ike напиша:
CableTEL

me too
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zoO_Madness

avatar

Male
Број на мислења : 21
Age : 29
Живеам во : Велес/Јурија
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 12:28 pm

Имав кабловски ама еве сега го почнав вториов месец на АДСЛ 1.5 mb/s 5GB топ ми е.Разбрав дека сега CableTel зголемиле брзина и лимит али дупка бил нетов,над 70 кб/с немало даунлоуд

ПС.една анкета да аднете не ќе биде лошо
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
kris

avatar

Број на мислења : 13
Age : 27
Живеам во : veles / jurija
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 12:36 pm

CableTel
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zoO_Madness

avatar

Male
Број на мислења : 21
Age : 29
Живеам во : Велес/Јурија
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 12:50 pm

Bonet?? wtf is this??

+ има WADSL,Satelite.....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ike
Админ
Админ


Male
Број на мислења : 50
Age : 25
Живеам во : Велес
Registration date : 2008-04-04

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 12:56 pm

Па и бонет,битолкси интернет,тој ми текнуваше... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.fantaforum.net
zoO_Madness

avatar

Male
Број на мислења : 21
Age : 29
Живеам во : Велес/Јурија
Registration date : 2008-04-05

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Саб Апр 05, 2008 2:01 pm

Леле многу е измешана анкетава..
Ако зборуваме за АДСЛ има повеќе провајдери како што се МТнет и ОнНет,а за кабловски ги имате пишано и Телекабел и КаблеТел и претпоставувам дека и вој Бонет е кабловски оператор.

Нека се ограничи анкетава на
ADSL
Wireless
Cable
Satelite
Други (доколку има тука некој член од странство со оптички)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
ImmortaLskYБрој на мислења : 6
Registration date : 2008-04-06

ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   Нед Апр 06, 2008 11:34 am

ADSL i Kabelski (Cabletel)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Каков интернет користите   

Вратете се на почетокот Go down
 
Каков интернет користите
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Велес форумв | www.promoviraj.co.cc :: Технологија :: Интернет-
Отиди до: